| Gabry a întrebat:

La ce va ganditi cand spuneti Gabriela?

Răspuns Câştigător
| SweetCandy a răspuns:

La o mare fraiera... o tipa anervanta si blonda...deci...
nu generalizez, nu am spus ca asa- toate gabrielele insa pe mine la asta ma duce gandu...am avut niste altercatii q ea, si poate d'astalaughing

27 răspunsuri:
| gabitzu_8696 a răspuns:

Numele meulaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu la tine atunci la cine?

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Ca asta este numele meu happy

Numele Gabriela/Gabriel/Gavril reproduce numele ebraic Gabriel, format din radicalul verbului gabar "a fi puternic" si elementul de compunere -el "Dumnezeu", avand semnificatia "Dumnezeu a fost puternic" sau "Dumnezeu atotputernic". "Gowriel" este un nume ebraic ce inseamna "Dumnezeu e puterea mea "

Gabriela, este un nume sfant, in calendarul bisericesc, care se serbeaza pe 08 noiembrie. Sfantii mihail si gavril, care in biserica ocupa loc pe peretii din dreapta si stanga alatarului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer...ma gandesc la o campie cu multa iarba si flori.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

La fiica mea Georgiana Gabriela.

| vyol3ta a răspuns:

La un nume de fata laughing

| albastrel a răspuns:

La un nume frumos de fatawinking

| Little Kid a răspuns:

La vecina mea de la 2 big grin

| kathessa a răspuns:

La soacra mea!

| Klara a răspuns:

La prietena mea cea mai buna din copilarie, Gabi...sad Din pacate e departe...in Italia sad

| stepup a răspuns:

Sincer.si acum pe bune.la o zeita din antichitatebig grin...imbracata in auriu... dar habar nu am de ce.

| SpikE a răspuns:

Cheeky girls

| Elena97M a răspuns:

La matusa mea...

| ary_7157 a răspuns:

In primul rand la al doilea nume al meu..In al doilea rand la Sfantul Gavril...

| florar a răspuns:

La mine...

| DeeDee_1261 a răspuns:

La nimica la un simplu nume de fatawinking

| ancalazar a răspuns:

Pai..prescutez in Gaby si vad un fluturas roz ca cel de la avatarul tau...sau imi amintesc de Gabitza o fata mai mica deact mine dar cu acre m-a minteles intotdeauan foarte bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca e frumos si mie imi place o fata pe nume gabriela

| valyutzu a răspuns:

La un nume de fata

| guliaucigasa a răspuns:

La numele celalalt care se serbeaza pe 8 nov. Io's Mihai happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm ciudata intrebare dar si mai deosebita!
Eu ma gandesc la numele meu

Gabriela/Gabriel = de la "Gowriel", nume ebraic ce inseamna "Dumnezeu e puterea mea "

| pisicutza_5001 a răspuns:

Pai in primul rand ma gandesc la tinewinking si in al doilea rand ma gandesc la Gabriella din H. S. Mbig grin

| Ellena a răspuns:

Cheeky Girls

| JackieSue a răspuns:

Imi suna a nume de fata... dar nu sunt sigura

| fluturas a răspuns:

La numele meu si la numele celei mai bune prietene de-a mea love struck kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La nimic!

Răspuns utilizator avertizat