| Gabry a întrebat:

La ce va ganditi cand spuneti Gabriela?

Răspuns Câştigător
| SweetCandy a răspuns:

La o mare fraiera... o tipa anervanta si blonda...deci...
nu generalizez, nu am spus ca asa- toate gabrielele insa pe mine la asta ma duce gandu...am avut niste altercatii q ea, si poate d'astalaughing

27 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

La fiica mea Georgiana Gabriela.

| Klara a răspuns:

La prietena mea cea mai buna din copilarie, Gabi...sad Din pacate e departe...in Italia sad

| JackieSue a răspuns:

Imi suna a nume de fata... dar nu sunt sigura

| albastrel a răspuns:

La un nume frumos de fatawinking

| florar a răspuns:

La mine...

| fluturas a răspuns:

La numele meu si la numele celei mai bune prietene de-a mea love struck kiss

| Ellena a răspuns:

Cheeky Girls

| ancalazar a răspuns:

Pai..prescutez in Gaby si vad un fluturas roz ca cel de la avatarul tau...sau imi amintesc de Gabitza o fata mai mica deact mine dar cu acre m-a minteles intotdeauan foarte bine

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Ca asta este numele meu happy

Numele Gabriela/Gabriel/Gavril reproduce numele ebraic Gabriel, format din radicalul verbului gabar "a fi puternic" si elementul de compunere -el "Dumnezeu", avand semnificatia "Dumnezeu a fost puternic" sau "Dumnezeu atotputernic". "Gowriel" este un nume ebraic ce inseamna "Dumnezeu e puterea mea "

Gabriela, este un nume sfant, in calendarul bisericesc, care se serbeaza pe 08 noiembrie. Sfantii mihail si gavril, care in biserica ocupa loc pe peretii din dreapta si stanga alatarului.

Răspuns utilizator avertizat
| kathessa a răspuns:

La soacra mea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu la tine atunci la cine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer...ma gandesc la o campie cu multa iarba si flori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca e frumos si mie imi place o fata pe nume gabriela

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm ciudata intrebare dar si mai deosebita!
Eu ma gandesc la numele meu

Gabriela/Gabriel = de la "Gowriel", nume ebraic ce inseamna "Dumnezeu e puterea mea "

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La nimic!

| Elena97M a răspuns:

La matusa mea...

| vyol3ta a răspuns:

La un nume de fata laughing

| Little Kid a răspuns:

La vecina mea de la 2 big grin

| SpikE a răspuns:

Cheeky girls

| DeeDee_1261 a răspuns:

La nimica la un simplu nume de fatawinking

| gabitzu_8696 a răspuns:

Numele meulaughing

| valyutzu a răspuns:

La un nume de fata

| guliaucigasa a răspuns:

La numele celalalt care se serbeaza pe 8 nov. Io's Mihai happy

| pisicutza_5001 a răspuns:

Pai in primul rand ma gandesc la tinewinking si in al doilea rand ma gandesc la Gabriella din H. S. Mbig grin

| ary_7157 a răspuns:

In primul rand la al doilea nume al meu..In al doilea rand la Sfantul Gavril...

| stepup a răspuns:

Sincer.si acum pe bune.la o zeita din antichitatebig grin...imbracata in auriu... dar habar nu am de ce.