| Calota_Ana-Maria_2002 a întrebat:

La proba de matematică, la Evaluarea Națională, la subiectul 1 am scris rezolvarea în întregime! Mi se va puncta?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca rezolvarea si rezultatul sunt corecte sigur ca se puncteaza.

5 răspunsuri:
| Fancyuiop a răspuns:

Cred că da, contează numai rezultatele finale la primul, dar nu ai fost documentat /ă în privința asta? Nu ai citit pe foaie la sub 1, puneți numai rezultatele ...rezolvările complete la sub 2-3

| Calota_Ana-Maria_2002 explică (pentru Fancyuiop):

Ba da, dar am vrut să arăt și de unde am obținut rezultatul respectiv!

| Fancyuiop a răspuns (pentru Calota_Ana-Maria_2002):

Nu e nimic grav dar pur și simplu nu conta acest lucru la primul, îți punctează doar rezultat, adică ce vreau să spun e că te-ai complicat prea tare, oricum corecteză doi profesori care se uită așa în mare pe lucrări, ca nu stă la fiecare să vadă dacă a pus fiecare semn etc profesorii zic asta ca să ne sperie, la rom adevărat e mai migăloasă treaba dar la mate nici pe departe laughing Baftă!

| Kiara7 a răspuns:

Sa nu se considere semn, idk

| Calota_Ana-Maria_2002 explică:

S-au afișat rezultatele și am obținut 9, 60, deci nu s-a considerat semn! Vă mulțumesc pentru răspunsuri! ❤️