| anonim_4396 a întrebat:

Salut.

La evaluare națională la matematică, la un subpunct de la Subiectul III am scris două moduri de rezolvare. O formă de rezolvare corectă (pe care mi-a confirmat-o doamna de matematică) și după am scris o formă de rezolvare greșită, dar până la urmă am și rezolvarea corectă.

Credeți că îmi va puncta variantă corectă? Dacă nu, ar avea rost să fac contestație?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu stiu ca de obicei se puncteaza doar prima forma de rezolvare pe care ai scris-o
In orice caz, daca nu e asa cum am zis eu poate ca iti va scadea putin

| EugenEB a răspuns:

Nu sunt negativist dar s-ar putea sa nu iei nimic, deoarece se considera ca nu esti sigur pe tine.

| CbCx a răspuns:

Îți va scădea probabil jumătate din punctajul de la exercitiul respectiv. depinde acum și de ce profesor se nimerește ca și corector. Da, ai putea încerca să faci contestație