| anonim_4396 a întrebat:

La scoala se organizeaza un eveniment caritabil care consta in fabricarea si vinderea martisoarelor,trebuie facute de noi, aveti ceva idei?

3 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

Poti sa le confectionezi din diferite materiale de exemplu din scoici, frunze, flori. Uite un tutorial aici:

https://www.youtube.com/watch?v=l3RqxmKmXGA

| qwqwwwq a răspuns:

Ai putea găsi niște idei pe internet, scrii martisoare handmade si dai pe imagini. Eu te-as sfatui sa faci martisoare in tehnica quilling, sau tehnica cu ipsos daca ai forme si ipsos, ceva figurine din origami micute, inspirandu-te de pe siteul ORIGAMI CLUB. Mult succes si spor la munca. happy

| EmaniusDuminica a răspuns:

Pai martisoarele reprezinta niste simboluri ale primaveri, pai gandeste te, in momentul cand auzi cuvantul primavara la ce te gandesti?
Pai iti dau cateva exemple: ghiocei, floricele sau chiar personaje din Desene Animate, nu stiu iti va veni tie pana la ura o idee.