| Ammy2199 a întrebat:

Bunã, TPU! Am intrat în perioada de probă în clubul Interact (un ONG) și eu și echipa mea trebuie să organizăm un proiect pentru comunitate (de preferat caritabil). Aveți ceva idei pentru astfel de proiecte?

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Ajuta un copil sa mearga la scoala.
Intereseaza-te de situatia lui. Mergi acasa la el si vezi nevoile lui.
Nu stii de unde sa-l iei? E chiar aici pe TPU: http://www.tpu.ro/......iesc-doar/

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Sorry, nu noi suntem membrii Clubului. Munceste, stoarce-ti mintea, ca sa meriti statutul de membru.

| Axelrunda a răspuns:

Ati putea organiza concerte, de exemplu organizezi o adunare de copii si cantati impreuna.

| alin6ase6ase a răspuns:

Ca tot se apropie sarbatorile de iarna, iti propun sa faci o colecta de jucarii si sa le donezi la ceva centru de plasament pentru copii orfani, casa de copii, copii cu dizabilitati. jucariile le poti face rost de la scoala de la colegi, sunt sigur ca sunt o gramada care ar da o jucarie care oricum nu o mai foloseste