| AnonimFaraPereche a întrebat:

Lasand la o parte preferintele personale, ce este mai de viitor facultatea de psihologie sau drept? Avand in vedere faptul ca fara renumitele,, pile,, nu faci nimic sau nu ajungi nicaieri?

2 răspunsuri:
| Iiiiooannaaaa a răspuns:

Buna! Sfatul meu este sa urmezi Facultatea care crezi ca te reprezinta mai bine.Din punctul meu de vedere, in acest moment, ambele profesii ( psiholog / avocat ) sunt problematice. Cu toate astea, Facultatea de Drept iti ofera o gama mai larga de profesii pe care le poti urma la terminarea ei: avocat, notar, jurist, consilier juridic, procuror, judecator etc. In plus, cam toate companiile / firmele mai mari au cate un departament juridic (de "legal"). Pile? pile sunt peste tot, in orice domeniu... si nu stiu cand vom scapa de ele. Repet : fa ceea ce simti si, mai ales, ceea ce crezi ca iti va placea - nimic nu este mai frumos decat sa mergi la munca cu drag.O zi frumoasa!