| CreațaMăăă a întrebat:

Ma puteti ajuta cu ceva? La desen nu am note prea bune si ma straduiesc foarte mult sa desenez.Cum pot sa reusesc sa dessenez mai bine?
Sa fiu mai priceputa ...Sa stiu sa desenez intr-un fel. Vot+cerere de prietenie cine imi raspunde

Răspuns Câştigător
| GreenDayFanKarla a răspuns:

Eu iti recomand revista "Pictura"...Eu(personal), cred ca o sa te ajute.Sau macar spune-i profesorului (profesoarei) de desen ca nu te descurci bine si poate te va intelege. Sper ca ti-am fost de ajuror.(Revista costa in jur de 12 lei si se gaseste la chioscuri, ar fi bine daca ai incepe cu volumul 1, daca il mai gasesti la magazine.)

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Cursuri de desen (in engleza, numai! ) : http://visualeyes.ro/viewtopic.php?f=56&t=301

| CreațaMăăă explică (pentru alessia5158):

Multumesc dar chiar mi-ar fi de folos niste cursuri online daca stiti un site ceva...Sau cursuri virtuale de desen

| CreațaMăăă explică (pentru CreațaMăăă):

Eu nu dau funda asa la intamplare decat la cine ma ajutaoh go on

| tenshi261 a răspuns:

Intra pe youtube si scrii : how to draw....si asa poti invata sa desenzeiwinking funda plss