| anonim_4396 a întrebat:

Maine ma duc la biblioteca si nu stiu ce carte as putea imprumuta... voi ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| kh1ss a răspuns:

Depinde ce varsta ai... daca ai 16 ani...cartile recomandate de bibliografia scolara

16 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Pe aripile vantuluiwinking

| andreutz a răspuns:

Pai in functie de varsta ta, ca sa stim ce cunostinte ai...deci, cati ani ai? happy oricum, e un lucru bun dca iti place sa citesti! bravo tie...

cristian
| cristian a răspuns:

Intrucat nu ne-ai spus si varsta, dar omul invata la orice varsta, eu iti recomand o carte pentru toate varstele:
Codul bunelor maniere astazi. Editura Humanitas.
de Aurelia Marinescu.

carla
| carla a răspuns:

Iti recomand 3 carti, toate diferite ca si continut, din moment ce nu stim daca esti fata sau baiat si ce varsta ai.
N. Steinhardt'' Jurnalul fericirii", Stendhal '' Roşu şi Negru'', James Clavell ''Shogun''.
Spor la citit si ma bucur ca te pasioneaza cititul!

eileen
| eileen a răspuns:

Morometii mi-a placut cel mai mult

| kh1ss a răspuns:

Leandrul alb de janet fitch, 27 de william diehl, the freedom writers...

pupimik
| pupimik a răspuns:

Ghidul nesimtitului de Radu Paraschivescu.
E ceva nou.Amuzant.Adevarat.
Eu cel putin m`am saturat sa citesc ce mi se cere la scoala. Mi se pare atat de...plictisitor.Prefer o carte in care exprimarea si gandirea sa fie apropiata de-a mea.
Iti recomand Ghidul Nesimtitului cu cea mai mare placere...eu mor de ras de cate ori citesc cate o pagina. Dupa ce vei termina cartea de citit.iti vei da seama cati nesimtiti ai in jur...sau de ce nu...cat la suta din tine reprezinta nesimtirea laughing) E chiar tare cartea

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Secretele baietilor/fetelor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O carte despre cum se fac fotografiile profesioniste :-)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Minciuni pe canapea irwin yalom

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 16 ani daca reveniti asupra intrebarii...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc pentru sugestii.majoritatea cartilor recomandate de voi le-am citit.si deoarece imi doream de foarte mult timp sa o citesc am imprumutat mizerabilii de victor hugo

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Carte de- poezii, povesti, informatii...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unde gasesc ceva despre biblioteca?

| flaviak a răspuns:

Cartea anului 2008 : Cititorul din pestera -Rui Zink sau cartile din colectiile 'Cartea de pe noptiera' sau 'Raftul Denisei' sunt pentru toate varstele si sunt intr-un fel speciale happy