| Decebalul a întrebat:

Mi-am cumparat un set de acuarele acrilice si as vrea sa mai imi cumpar inca un set,dar nu stiu care sunt mai bune : acuarele guasa, cu ulei, tempera? (apropo, toate sunt lichide ). Imi puteti spune care sunt mia bune?

Răspuns Câştigător
| rikorikoriko a răspuns:

Buna mie cele mai bune acuarele mi se par tempera...se termina cam repede dar desenele tale vor arata super big grin

2 răspunsuri:
| SaschaM a răspuns:

Raspunsul depinde de efectul pe care il vrei. Sugerez sa cauti pe google tablouri cu fiecare tip de vopsea si sa vezi cam ce efect se obtine cu fiecare. De exemplu acuarela este mai transparenta decat vopseaua acrilica.

| lila36 a răspuns:

Mie.....la fel ca si raspunsul castigator aleg acoarelele tempera dar rareori folosesc din ulei doar pentru peisaje.