| DianaDiaa a întrebat:

Mi-am cumparat niste acuarele acrilice dar vreau sa stiu pentru ce sunt mai exact, pentru ca am inteles ca nu sunt bune pentru foi.
Erau tempera si acrilice la magazin si le-am ales pe astea (mi s-au parut culorile mai frumoase). Multumeschappy

3 răspunsuri:
| FiveTheNovice a răspuns:

De fapt acuarelele acrilice sunt pentru pictat pe lemn, dar si cele tempera sunt bune pe lemn. Cele tempera sunt bune de pictat pe foi

| RalucaStefy2002 a răspuns:

Cred ca cele acrilice sunt cele care se intind cu ulei, nu cu apa, si sunt bune pentru orice.

| AlexxCute a răspuns:

Cu acuarelele acrilice se picteaza de obicei pe panza si cred ca si pe sticla. Sper ca te-am ajutat happy