| DanielaJustMe a întrebat:

Miica intrebare. Culorie de ulei trebuie amestecate cu un ulei special sau ele au deja ulei in ele? Stiu ca exista niste solventi insa eu stiu ca aceia se folosesc in general pentru a curata pensulele/paleta, etc. Deci, pentru a folosi culori de ulei trebuie sa adaug mereu un ulei special?

2 răspunsuri:
| McJo a răspuns:

"culorile in ulei" sunt cu ulei in ele ca sa te convingi miroasele pentru ca miros mai puternic si se folosesc pentru peisaje nu pentru orice deoarece e posibil sa iti strice desenul big grin

| McJo a răspuns:

"Culorile in ulei" sunt cu ulei in ele ca sa te convingi miroasele pentru ca miros mai puternic si se folosesc pentru peisaje nu pentru orice deoarece e posibil sa iti strice desenul big grin