| Caty07 a întrebat:

As dori sa lucrez cu culori din ulei, insa nu prea stiu tehnica, si de ce materiale am nevoie. Ce marime trebuie sa fiie pensulele? si daca aveti ceva sfatuei---Va rog!

1 răspuns:
| ivy a răspuns:

Ai nevoie de ulei din in sa distilezi densitatea culorilor... in schimb nu trebuie sa folosesti un anumit tip de pensule orice marime sunt bune depinde de ce vrei sa faci happy eu folosescd culorile in ulei pentru. pictat icoane dar daca vrei sa folosesti casa pictezi pe plansa/panza e cam acelasi procedeu happy