| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca regimul comunist este responsabil de lipsa de cultura si de educatie din tara asta?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Un anumit regim, indiferent de ce culoare ar fi, nu este resposabil direct de lipsa de civilizatie si cultura. Poate doar limita accesul la toata cultura, asa cum a incercat si regimul comunist.
Vinovatia principala apartine persoanelor care nu vor sa se educe si culturalizeze, apoi parintilor, pentru cei sapte ani de acasa, scolii si massmedia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Heh, probabil lipsa acestuia.

| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns:

Doar in mica masura.

| BlueViP a răspuns:

NU. Regimul comunist s-a dus.

| Crissu3005 a răspuns:

Nu,dar lipsa culturii este o problema mult mai mica decat lipsa valorilor morale.

| Daria00 a răspuns:

Nu!