| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum promovaţi cultura?

Răspuns Câştigător
| CoquineNoire a răspuns:

In ziua de azi, chiar daca este promovata cultura, lumea nu-si mai arata interesul pentru adevaratele valori.
fiecare si alege propriile interese si preocupari, deci, ne straduim cam degeaba sa schimbam principiile unora.
tine mai ales de educatie, de mediul in care traieste o persoana.

10 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

As vrea dar daca aduc vorba macar pe departe in mediul in care ma invirt, pe la serviciu se uita toti ca la un apucat.

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru harciog):

Nu contează ce cred alţii,important e ce crezi/gândeşti tu. dacă poţi să faci ceva, nu te opri în loc pentru criticile altora.Tu doar mergi mai departe fără să clipeşti! Şi să ai mai multă încredere în propria ta persoană! Dacă ai calităţi, foloseşte-te de ele! Nobody4Nobody.

| harciog a răspuns (pentru FataCuChitaraMunților):

Bag seama ca chiar vrei sa ma vezi in salvare in camasa de forta.

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru harciog):

De ce spui asta? Chiar atât de rău e să spui ce gândeşti? Cică am avea dreptul la libera exprimare.Din punct de vedere teoretic...

| harciog a răspuns (pentru FataCuChitaraMunților):

Trebuie sa mai ai si cui sa-ti exerciti libera exprimare.Iti promit ca incerc dar ma vizitezi la spital?

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru harciog):

Şi-ţi aduc un kg de portocale...

| harciog a răspuns (pentru FataCuChitaraMunților):

Ok,dam drumul la actiunea SMURD.

| harciog a răspuns (pentru FataCuChitaraMunților):

Am venit acum de la serviciu si tin sa spun ca ai avut dreptate.Nu m-a luat salvarea, n-am patit mai nimic in afara unui cap spart, o mina rupta si-un picior luxat.Lasa portocalele, ia o sticla cu tine si hai incoa.

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru harciog):

Dă-mi adresa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prin interes.