| anonim_4396 a întrebat:

Nu știu sigur dacă e categria bună, sau ar fi trebuit să postez la Hobbies sau Timp Liber. Desenez de câțiva ani, am avut o pauză și acum vreau să încep din nou. Mă pricep la desene în creion și am făcut și două desene cu mouse-ul, însă e foarte greu și intenționez să-mi cumpăr o tabletă grafică. Asta, peste câteva luni. Până atunci, mă gândeam să pictez, ca să nu-mi pierd îndemânarea, deși nu mă pricep la pictat și nici nu îmi place. Are rost, mă ajută pictura să evoluez? Sau să rămân la creion, chiar dacă e plictisitor pentru majoritatea?

3 răspunsuri:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Talentul dobândit trebuie pastrat si antrenat! Te sfătuiesc sa continui cu desenul in creion si sa aplici pictura cand crezi ca poti realiza in creion portrete si peisaje dificile. Poti urma si un curs de desen pentru perfectionarea talentului tau! Meriti"a doua sansa"

| anonim_4396 explică (pentru FoxyM):

Mulțumesc. Ideea era de fapt nu trecerea de la creion la pictură, ci de la artă tradițională la artă digitală.

Dar ai dreptate, e mai logic să aleg creionul în locul picturii.

| FoxyM a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti opta si pentru cea digitală mai ales ca este căutată si foarte impresionanta.Fa ceea ce-ti place!