| alexandranico a întrebat:

O sa va pun patru intrebari de logica si vreau sa vad daca le stiti.(sunt de logica) 1.In America un barbat se poate casatori cu sora vaduvei sale? 2.Intri intr-o camera intunecoasa si ai in mana un chibrit, langa se afla o lampa cu gaz, un aragaz si un cuptor. Ce aprinzi mai intai? 3. Ce invata elevul inainte sa mearga la scoala? 4. Ce culoare au cutiile portocali din avionul negru al Americii?

Răspuns Câştigător
| CopilașTembel a răspuns:

1.Daca vrea sa se casatoreasca cu sora vaduvei sale inseamna ca el este mort.
2. Dupa logica mea aprind becul.
3. Drumul catre scoala.tongue
4.Negre?tongue

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Le-ai descoperit si tu? In sfarsit?

| corolav a răspuns:

1) Nu, pentru că e mort.
2) Chibritul.
3) Întrebarea e puțin ilogică.
Orice elev e mai întîi un copil. Și pînă a merge la școală învață a vorbi, a merge, a spune mamă și tată.
4) Portocalii. ( nu portocali).

| pwp a răspuns:

1.Nu,pentru ca este mort.Vaduva=nevasta unui om mort
2.Chibritul
3.Drumul catre scoala laughing
4. Portocalii

| JollyLulu a răspuns:

1.Nu, pentru ca e mort
2.chibritulwinking
3.Drumul spre scoala
4. portocalie

| danytkd13 a răspuns:

1.Nu se poate casatori deoarece el este mortlaughing.
2.Pai probabil becul.
3. Drumul (ca noi toti)
4. Portocalii laughing

| Andreas23 a răspuns:

1.Daca are vaduva e mort deci nu.
2. Aprinzi lampa ca sa vezi si dupa acea aprinzi celelalte.
3.Ce ii invata parintii.
4. Portocalii, sigur! Deci intrebarea este ce culoare au "Cutiile Portocalii" din avionul negru al Americii!

| alexandranico explică:

Ai sa va spun eu care erau raspunsurile:
1.nu pentru ca e mort
2.chibritul
3. drumul spre scoala
4.negre