| WholeWorldTeam a întrebat:

O traducere in limba spaniola pentru "placere trupeasca" stie cineva? Este buna "placer carnal"?

Răspuns Câştigător
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Este corect placer carnal. Daca ai vrea sa zici placere sufleteasca ar fi placer espiritual. [Nu am folosit Google Translate nici nimic. Doar cei 12 ani de trait in Spania].

| WholeWorldTeam explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Ai dreptate.Si eu stiu spaniola din 8 ani de vizionat zilnic telenovele laughing. Staim intr-un fel ca asa se zice insa nu eram sigur.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru WholeWorldTeam):

Nu are nici un alt context cuvantul " carnal ".

| WholeWorldTeam explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Ba da mai are.nu stiu daca te-ai uitat la vreo telenovela sa vezi cum aia din Mexic care nu sunt atat de educati si traiesc in carteiere sarace, cand se intalnesc unu cu altu (asta intre barbati) se saluta astfel "Qiubo Carnal!" asta insemnand "Ce faci fratioare/amice? "

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru WholeWorldTeam):

Vorbesc de spaniola " originala " cea din Spania. In Mexic sunt foarte multe cuvinte folosite in diferite contexte ca acelea din Spania. Si intr-un aspect formal, nu informal.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru WholeWorldTeam):

Spaniola vorbita in Mexic si in toate acele tari latine este ca o varianta dialectala a limbii in sine in Spania.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru WholeWorldTeam):

Spaniola vorbita in Mexic si in toate acele tari latine este ca o varianta dialectala a limbii in sine in Spania. Spaniola vorbita in Mexic si in toate acele tari latine este ca o varianta dialectala a limbii in sine in Spania.

10 răspunsuri:
| dany3la a răspuns:

Placer corporal
Carnal inseamna frate-prieten!

| WholeWorldTeam explică (pentru dany3la):

Cuvantul carnal in alt context intr-adevar inseamna frate sau amice asa stiu eu.Aici este alt context pentru ca acest cuvant mai duce si la carne sau la trup.

| DeKoniec a răspuns:

Placer corporal! Sper ca te-am ajutat! Succes!

| DaveMustaine a răspuns:

Foarte bine!