| HallyKity a întrebat:

Ok nu criticati ma plictisesc si imi place sa compun povesti cu ceva timp in urma imi imaginam cum as vrea eu sa continue seria amurg asa ca m-am apucat de scris stiu ca cele doua parti din zori de zii reprez mai multi viata lui Renesme dar nu prea stiu in ce sens ma rogv-am zis am scris lucruri si mai bune si partea mai interesanta a povestii este pe caiet asta este inceputul pe pc...

1. UN NOU INCEPUT

B una, numele meu este Renesme si traiesc intr-o lume pe care multi nu o vor intelege sau probabil o vor crede pur si simplu ireala, o poveste de speriat copii, dar ne este o poveste desi poate mi-as fi dorit sa fie, este viata mea, viata mea la care de multe ori m-am gandit sa renunt dar au aparut multe "obstacole" care m-au oprit.

Dar mai bine va spun totul de la inceput.

Cand m-am nascut nu as putea spune ca am adus cu mine aceea bucurie pe care o aduc toti copii cand vin pe lume mai degraba am adus durere, suferinta si renuntarea la o viata normala pentru totdeauna. Ei bine da, eu sunt Renesme fica Bellei si a lui Edward, copilul care a schimbat TOT, asa cum spunea tatal meu "care m-a facut sa renunt la tot ce aveam mai depret si pentru care m-am chinuit atat cu mine insumi pentru a nu-i transforma sufletul intr-un desert blestemat traind in singuratate si blestemandu-si fiecare zii din viata sa nesfarsita". Acestea au fost cuvintele tatalui meu cand m-am nascut.

Nu as putea spune ca m-am bucurat prea multe de pantecele mamei pentru ca m-am nascut in 2 luni, m-am dezvoltat extrem de repede si asa va fi pana la varsta de 17 ani cand o sa opresc la fel ca si tatal meu si am sa traiesc pentru totdeauna un cosmar fara sfarsit.

Am fost pe cale sa o omor pe mama de nenumarate ori cand eram in pantecele ei, tatal meu a vrut ca ea sa avorteze dar

pot spune ca era cineva care ma iubea cu adevarat iar mama era aceea persoana pregatita in orice secunda sa isi dea viata pentru persoana la care tine, ca si sloganul ei pe care il repeta de cate ori avea ocazia"SA MOR IN LOCUL UNEI PERSOANE PE CARE O IUBESC PARE UN MOD BUN DE A O FACE!"

Insa lucrurile s-au complicat mult mai mult la nasterea mea, faptul ca tata era vampir iar mama om ii dadea sanse minime de supravietuire la nastere si nici de supravietuirea mea nu erau prea siguri, in momentul in care mama aproape si-a dar duhul tata s-a hotarat sa o muste si pentru a grabi transformarea a muscat-o de inima, durerea ei era ingrozitoare, insuportabila insa a reusit sa reziste, iar dupa cateva minute m-am nascut si eu, copilul care aproape si-a omorat mama la nastere si care i-a frant inima tatalui sau facandu-l sa renunte la cel mai depret lucru din viata lui insa acesta era doar inceputul, nimeni nu avea nici o idée ce avea sa se intample cu fica nascuta dintr-un tata vampir si o mama transformata la nastere dar inca om pe parcursul sarcini.

A trecut un an, este 1 august 2010 iar maine este ziua mea, lucrurile sa-u mai linistit cat de cat, mama ma as putea spune ca ma inbea enorm, poate si pentru ca datorita mie ii se indeplinise in sfarsit dorinta de a deveni vampir dar oricum simteam destul de multa iubire materna din partea ei nu pot spune ca simteam aceeasi iubire si din partea tatalui meu, el ma ura pentru ca din cauza mea a trebuit sa o transforme pe mama si poate pentru ca din cauza mea era sa o piarda.

Este aniversare mea de un an, desi arat de 5 iar familia mea imi pregatea o petrecere surpriza de care bineinteles ca stiam mostenisem puterea tatalui meu de a citi minti, dar oricum gestul lor conteza mult pentru mine iar implicarea tatalui meu in asta m-a bucurat foarte tare se pare ca in sfarsit ma acceptase cat de cat.

Acum traiam in Alaska, a trebuit sa ne mutam departe de toti cei apropiati din cauza cresteri mele inspaimantatore, parinti mei insa se mai gandesc la o startegie prin care sa le explice tuturor cum de la un moment dat noi trei tata, mama, si fica o sa arate la fel ca 3 adolescenti si asta pentru tottdeauna.

Deja se gandisera la o explicatie pentru mine aveau de gand sa spuna ca am o glanda hormonala de crestere foarte dezvoltata, oare chiar o sa tina adica daca intr-un an arat de 5 probabil in freo 3 ani si ceva o sa ajung la "sfarsitul dezvoltarii".

Asta e oribil, eu nu o sa pot fi niciodata un copil, un copil normal avand in vedere ca la felul cum arat inaca mama ma lapteaza si probabil o v-a mai face mult de acum in colo pentru ca nu tolerez in nici un fel sangele de animal mai degraba as parea mult mai incantata de cel de om iar asta nu este un lucru bun mi-a spus Carlisle, bunicul meu, intr-un fel sau altul.

Nu puteam sa merg la scoala pentru ca dezvolatrea mea era vizibila pe zi ce trece de aceea ne-am si izolat de ceilalti, probabil ca atunci cand o sa ajung la 17 ani fizic vorbind ne vom muta intr-un alt oras si vom pretinde ca suntem frati chiar tripleti pentru ca seman foarte mult cu tata iar cu mama mai mult la suflet si din pacate sau din fericire am mostenit si aceea idée a mamei de amida viata oricand pentru altcineva, dar asta e bine, cred!

In tot timpul acesta cred ca tata s-a obisnuit cu prezenta mea si stie ca nu exista alta alternativa, ii citesc mereu gandurile si imi dau seama ca incepe usor usor sa ma iubeasca si asta ma bucura enorm.Se pare ca am mostenit de la mama si invulnerabilitatea fata de vampiri, la fel ca si mamei tata nu imi poate citi gandurile, desi a facut asta odata la nasterea cand si-a dat seama ca nu ii vreau raul mamei dar acum se pare ca nu mai poate cea ce ii nelinisteste putin mai ales pe Carlisle dar nu inteleg de ce.

Oricum maine este ziua mea si de abia astept sa ma imbrac cu rochita aceea minunata pe care Alice o tine ascunsa in podul casei.Stiu de la toti ce voi primi chiar si de la mama pentru ca din pacate ea nu este invulnerabila si in fata mea si asta facea sa ma simt diferita fata de ei poate mult prea diferita.

2. ANIVERSAREA

cap asta nu mai este pe pc am mai scris insa 5 in total "Perfuziile" "Focul" si "Regalii"

spuneti-va parerea dar fara misto sa devin scriitoare este unul din visele ale care ai impresia ca nu se vor indeplinii oricat de multi ti-ai dori.

Asta a fost doar de distractie acum scriu o "carte"crreatie proprie cu vampiri pentru ca sincer cred ca numai despre ei pot sa scriu dar nu cred ca o sa o public aici.inca. cine are aceleasi inclinatii ca si mine poate sa ma contacteze prin mesaj

3 răspunsuri:
| amy10 a răspuns:

DECI e foarte faina chiar imi place :X, imi place sa citesc povestile tale sincer si crede-ma ca mie nu imi place deloc sa citesc. Daca nu te superi ai putea sa-mi dai id tau de mess si sa mai vb si sa imi trm povesti sa mai citesc. CHiar sunt pasioanata de povestile tale :X Serios fara misto

| ana_7298 a răspuns:

Da... si eu mi-as dori mult sa devin sriitor... Parerea mea e ca ai sris foarte frumos si ca ti-ai pus amprenta ta proprie pe poveste.
Imi place mult

| DuDLiNa a răspuns:

Eu compun poeeziiiiii...cred ca am vreo 3 caiete scrise de mine cu poezii si versuri