| Abecedare a întrebat:

Pentru desenele cu masini in creion ce tip de mina este buna? B?

Răspuns Câştigător
| Holocaust a răspuns:

Nu e o regula.Trebuie sa te gandesti cum accentuezi unele umbre,penumbre, sa oferi volum, adica sa fie 3D, stii? Poti sa folosesti si HB, 2H, 2B,3B,6B.Nu e o regula scrisa, pur si simplu...gandesti.(adica eu asta fac)Ai putea sa cumperi o carte despre desen,sau sa te mai uiti la ceva filmulete despre asta pe youtube, poate intelegi ceva. Pa, pa.succes :*