| Antisistem11 a întrebat:

Poate cineva care nu a avut tangente cu arta sa picteze? si poate sa le valorifice ulterior? astept doar raspunsuri serioasehappy

8 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Poate sa picteze, dar probabil o sa rezulte ceva ciudat si fara vreo valenta artistica. Cu exceptia cazului in care respectivul e vreun talent nativ exceptional.
Cat despre valorificat, mai greut. Sunt pline galeriile de tablouri frumoase pe care nu le cumpara nimeni, sunt o gramada de site-uri cu oferte. E inflatie de arta, si totusi, atat de putina arta.

| Antisistem11 explică (pentru Kaℓi):

Un raspuns cam nostalgic? dont u thynk?

| Kaℓi a răspuns (pentru Antisistem11):

Posibil.
Un pic ma sperie faptul ca toata lumea vrea sa cante, sa picteze, sa scrie carti. Mi-e dor de o... revelatie, if u know what i mean.

| Antisistem11 explică (pentru Kaℓi):

Ok, daca cineva si-ar dori sa face ceva nou. in premiera altul ar fi raspunsul tau.

| Antisistem11 explică (pentru Kaℓi):

Da stiu ce vrei sa spui. im sorrysad

| Kaℓi a răspuns (pentru Antisistem11):

Nu stiu daca inteleg bine ce vrei sa spui... happy
Oricum, ar fi un lucru extrem de rar ca cineva care isi doreste sa incerce ceva nou sa descopere brusc ca are talent la desen/pictura. Pentru ca toti ne-am testat la un moment dat aptitudinile astea, ori la scoala, ori in joaca...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,dar trebuie sa practici si sa exersezi continuu!

| BlackRockGirl a răspuns:

Dacă ai talent da, dar îți vor ieși mai bine dacă ai și ceva cunoștințe în artă. Poți învăța unele tehnici și după internet : culori, umbre, nuanțe, elemente de design, ustensilele care să le folosești etc.