| Hitback a întrebat:

Poate cineva sa imi zica un castel vechi sec 1-14 ( nu vreau mai nou de sec 14 ). Funda celui mai rapid si mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Castelul Veliki Tabor din Croatia, construit in secolul al XII-lea.
Castelul Bojnice din Slovacia, construit in secolul al XII-lea.
Castelul Ksiaz din Polonia, construit in secolul al XIII-lea.
Castelul Eltz din Germania, Castelul Lincoln din Anglia, Castelul Malbork din Polonia, Castelul Eger din Ungaria, etc, iar daca e tema, te omor cu mina mea.

| Hitback explică (pentru anonim_4396):

Trebuie sa fac un referat despre un castel atat happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hitback):

Scrii in Google pe care il vrei si intri pe Wikipedia. Acolo ai multe informatii. Succes! (ma supara PC-ul, de asta nu am raspuns mai repede)

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A, si Castelul Bran din sec XIV (1377 s-a aprobat ridicarea cetatii de piatra).

| KrYsTy2OOO a răspuns:

Din Romania?

| Hitback explică (pentru KrYsTy2OOO):

De oriunde big grin

| KrYsTy2OOO a răspuns (pentru Hitback):

Ti-am trimis doar di Romania, nu am stiut ca trebuie de oriunde.

| karmensyta a răspuns:

Castelul POIENARI construit in secolol al 13-lea.