| FlyingSparkle a întrebat:

Pop, rock, pop-rock, hip-hop sunt genuri de muzica usoara? imi mai puteti spune si altele?

5 răspunsuri:
| 発行機関月は地獄に行く a răspuns:

Ai sa crezi ce vrei dar eu iti spun parerea mea: Muzica usoara este un gen de muzica care sa canta in Romania, e o muzica care se deosebeste de populara, menele tc. Pop, Rock, Rap, Jazz, Hip-Hop, Clasica, Opera s.a.m.d. sunt diferite genuri de muzica. Dar, este normal sa asemeni muzica usoara cu popul in anumite contexte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca da aceste genuri sunt genuri ale muzici usoare alte genuri sunt cam acestea trance,house,techno, rap. Aceasta au si sub ramuri cum ar fi la house progresive house, minimal house, tech house, chill house si asa mai departe acestea sunt sub ramuri ale acestui gen

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ghost de doi ani lucrez cu muzica si stiu foarte bine cum se clasifica muzica te contrazic total in asta. Muzica usoara are toate cele specificate de FlyingSparkle, mihaela si de mine, muzica traditionala este populara adica lautareasca, doinele populare si cantecele populare, mai sunt si manelele apoi tiganeasca care difera de manele.

| Ghost_8628 a răspuns:

Nu muzica usoara este de obicei pop-ul iar restul fiecare cu denumirea lui...folk, jezz

| mihaela_3329 a răspuns:

Jaz, clasica, rokan rol si multe altele