| anonim_4396 a întrebat:

Preferați cârțile scurte sau de mari dimensiuni(mă refer la pagini), argumentați! Preferați cărțile de dragoste sau cele de acțiune?(Fără rîspunsuri tâmpite)

Răspuns Câştigător
| Darcos a răspuns:

Salut!
Cartile de actiune scurte imi plac mie...
Autorii grabesc ritmul povestii[O fac dinamica] pentru a avea cat mai putine pagini(Astfel aceste carti sunt mai incitante si mai "accentuate" pentru a se incadra in numarul de pagini+Nu citesti mult si poti sa intelegi repede happy

6 răspunsuri:
| xButterflyxX a răspuns:

Le prefer pe amandoua, adica atata timp cat citesc o carte de dimensiuni mari, mai groasa si e interesanta, captivanta imi place, o citesc cu drag.Iar de obicei aleg cartile de dragoste, nu prea sunt eu cu actiunea, ma plictiseste mai rar sa citesc decat daca e ceva mai interesant, in schimb romantismul ma relaxeaza.:p

| Downfall a răspuns:

Cât timp e o carte bună, care mă atrage, nu-mi pasă dacă are 50 de pagini sau dacă are 500. Iar, cu privire la genul cărţii, nu mă atrag prea mult nici cele de dragoste nici cele de acţiune. Dar dacă ar fi să aleg, aş zice cele de dragoste, cu condiţia să fie o poveste misterioasă şi interesantă, nu siripoasă cum sunt multe.

| GizazCraist a răspuns:

Carti de aventura de oricare dimensune

| CharlieHarper a răspuns:

Îmi plac cele de acțiune, cele de dragoste au prea multe detalii siropoase și mă fac să adorm.Îmi place să fie mai dinamic happy.

| Snowclaw a răspuns:

Eu pe cele lungi si de actiune, ca nu stii niciodata ce li se poate intampla personajelor

| Jodelle a răspuns:

Imi plac cartile lungi pentru ca atunci cand citesc intru in atmosfera cartii si uit de realitate, intru intr-o noua lume, vad lucrurile din perspectiva personajelor, ma regasesc si traiesc in ele.Deci imi plac lecturile ce se extind pentru ca imi ofera o "placere" de durata.