| anonim_4396 a întrebat:

Preferați poezia cu rimă sau fără rimă? Argumentați!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| Mefist0 a răspuns:

Prefer poezia cu rima, deoarece mi se pare mai interesanta, mai amuzanta, mai buna.

| CharlieHarper a răspuns:

Aia cu rima, cea fara pentru mine nu are farmec.

| KevinAnthony a răspuns:

Eu prefer poezia cu rimă, deoarece este un mod mai uşor şi mai rapid de a învăţa.

| Mariana155 a răspuns:

Fara rima, o poezie nu are farmec, zic eu,

| anonim_4396 explică (pentru Mariana155):

Dar de Nichita Stănescu si Lucian Blaga ce ziceți? Au fost două genii care s-au impus in poezia modernă? Să nu-mi spuneți că nu vă plac poeziile lor, că nu vă cred!

| sunshine_5685 a răspuns:

Prefer poezia cu rima, deoarece e mult mai muzicala, ma capteaza, simt ca mesajul e transmis mult mai bine.Desi, poezia fara rima.e tot poezie, nu mi se pare portivita..pare mai mult o relatare.Mi se pare mult mai interesanta cea cu rima:d