| Wesson a întrebat:

Ce rasă de câini preferați? Argumentați!

21 răspunsuri:
| Smiiilee a răspuns:

Westiee

Deoarece e un catel foarte energic,
eu pur si simplu il ador.

| Biutsssaa a răspuns:

Bichonul...
De ce?
Este simplu! Sunt mici, pufosi, usor de ingrijit si foarte scumpi. Sunt jucausi si inteligenti.
Iubesc toate animalele, toti cainii, indiferent de ce rasa sunt, dar parca Bichonii[mai ales Bichonul Maltese] ma atrag intr-un mod mai special.
Parerea mea.

| Wesson explică (pentru Biutsssaa):

Mie imi plac caini mai mari si unul dintre acesti caini care ma caracterizeaza perfect ar fi husky-ul, deoarece si avem aceleasi preferinte din punct de vedere al anotimpului.

| Biutsssaa a răspuns (pentru Wesson):

Husky-ul...
Da, este un caine foarte frumos...La husky ma atrag atat ochii, cat si blanita pufoasa.
Am ales sa spun despre Bichoni pentru ca am unul acasa, iar Husky-ul...Imi doresc unul de foarte mult timp, dar se pare ca nu-l voi primi prea curand.sad

| Paulla a răspuns:

N-am una anume, dar favoriţi ar fi Dobermann-ul, Rottweiler-ul, Husky-ul Siberian, Malamutul de Alaska, Amstaff-ul şi ciobănescul caucazian. Prefer câinii de talie mare, mi se par mai aproape de natură.

| alex0110 a răspuns:

Un beagle! Câinii din această rasă sunt foarte energici, zgomotoşi, dar şi protectori. Sunt entuziasmaţi de jocuri - cu cât mai sclipitoare şi zgomotoase, cu atât mai bine -, de alte animale, fiind totodată animale sociabile., nu are cum sa naparleasca, e prietenos, frumos, ii plac foarte foarte mult copii, e mic, este temperat, asa ca nu distruge sau nu face nimic rau in casa, e foarte destept, doar ca nu ii place sa stea singur. Ai putea sa iei o pereche (daca iei doi masculi, de asemenea, nu va fi problema, nu se bat). Mai poti lua un labrador, care e indiferent daca sta singur...si e in rest cam la fel ca beagle, dar beagle e mai frumos. Mai ales daca e tricolor. Sper sa alegi aceasta rasa!

| dianaandra1467 a răspuns:

Rotvailler, deoarece câinii aceștia au tupeul în ei și-și protejează stăpânul cu orice preț.
Sau câinii germani ciobănești, sunt "lungani„ și drăguți.

| dianaandra1467 a răspuns:

Chihuahua, sunt niște câini micuți dar ageri. Te protejează și te ajută happy.

| Wesson explică (pentru dianaandra1467):

Cum sa te protejeze Chihuahua? Imposibil.

| Gabriello02 a răspuns:

Pitbull, mai ales in featuringul cu Jenifer Lopez.

| Elizabethe a răspuns:

Si tzu!

| Wesson explică (pentru Elizabethe):

Un caine penibil.

| Elizabethe a răspuns (pentru Wesson):

E un catel foarte dragals!

| Wesson explică (pentru Elizabethe):

Si de aia e penibil. Un caine trebuie sa aiba un caracter dur, care se supune stapanului, dupa parerea mea cainele trebuie sa apere stapanul si sa ii fie devotat stapanului, nu stapanul sa apere cainele.

| TaviCompany a răspuns:

Cat despre mine eu prefar ogarul fiindca imi place sa ma duc pe camp dupa iepuri si nu am doar un ogar si am mai multi! Cateodata mai inimeresc doi catei foarte buni la teren unul il tin unul il dau pe 4-5 milioane cateodata si mai mult si imi face placere sa vad cum alearga dupa iepuri caprea... Dupa mine ogari sunt cei mai smecheri caini! Si asa la draguti ar fi haschi de aia care trag la sanie sunt foarte jucausi nu se satura niciodata sa se joace! Au ochi albastri :X Sunt extrem de frumosii! Iar cea mai mare bucurie e sa il vezi ca castia la o cursa de sani! Dar sa nu uiti la amandoua rasele trebuie neaparat sa le faci vaccinurile alfel risca sa moara La ogari nu e asa scump E mai rau la haschi... Daca nu iti plac rasele astea incearca un ciobanesc carpatin nu o sa regreti big grin FUNDA big grinbig grin

| catalin055 a răspuns:

Eu am un amstaff si este un caine foarte bun si nu am avut probleme cu el si il am de cativa ani buni este un caine foarte bun trebuie sa il inveti de mic sa stai lanaga el cand manaca sa nu te muste iti zic sincer nu o sa regreti

| Wesson explică (pentru catalin055):

Seamana mult cu un pitbull.

| IoanaMontana a răspuns:

Am un Bichon Maltese Teacup. E FOARTE dragalasa, si pufoasa. Se adapteaza repede si sunt usor de intretinut. Pe fetita mea o cheama Bella. Are 1 luna jumate... Bichon prefer!

| LuckyDuck a răspuns:

Bichon deoarece sunt micuti si draguti si Saint bernand deoarece am unul si este superb sunt mari, pufosi si devotati stapanului!

| elenalove154 a răspuns:

Bichon,sunt mici si draguti, jucauti

| IdealSHadow a răspuns:

Pikinez...Ca sunt cei mai prietenosi