| indiaqueen a întrebat:

Prin ce moduri de caracterizare este caracterizat pasa hassan? Dar modalitati artisticacare pun in valoare portretul(tot pasa hassan)?

Răspuns Câştigător
| corolav a răspuns:

Epitete, metaforă, hiperbola, comparația.

| Adriuka a răspuns (pentru corolav):

Alea sunt fig de stil tongue

3 răspunsuri:
| Alexandru_Băluți_1990 a răspuns:

Http://lumea-creatiei.eu5.org/Pasa%20Hassan.html E cel mai bun site si mi se par foarte bine amanuntit.

| Adriuka a răspuns:

Pai, caracterizare directa(facuta de autor, alte personaje sau autocaracterizare) si indirecta (care reiese din fapte, vorbe, comportament) iar modalitati artistice cred ca se refera la fig de stil, dar nu sunt sigura