| ellenutzza a întrebat:

Profa de romana ne-a spus ca va fi un concurs peste 2 saptamani si ma va lua si pe mine maine la suplimentar sa mai lucram ceva in plus. dar ea se poarta ff urat cu mine chiar daca la olimpiada judeteana de romana am luat locu` 3. chiar mi-a dat intr-o lucrare 7 cand meritam 9, dar ma rog, nu mi l-a trecut in catalog. nu as vrea sa merg la acel concurs pentru. ca stiu ca multe concursuri nu sunt serioase, doar dai bani (de multe ori 20 lei noi) si te trezesti cu nu stiu ce punctaj.

intrebarea me este: stiti despre ce concurs este vorba? mentionez inca o data ca este la limba si lit. romana si este peste 2 saptamani (ceea ce mi se pare foaaarte ciudat, pentru ca atunci e sambata Pastelui sau cum s`o numi).
va rog daca stiti ceva spuneti-mi! multumes mult.

1 răspuns:
| alexa a răspuns:

Mai eu nu stiu ce concurs este dar este ciudat
tu ai vorbit si cu ceilalti colegi care mai merg sa vezi ce zic? ca asa nu se merita sa pleci de una singura, chiar daca indiferent ce ar face profa respectiva important este ceea ce ai tu in cap si ceea ce castigi.nu inseaman ca daca ea te trateaza urat sa. i raspunzi cu aceeasi moneda. cel mai bine intreaba prin scoala sau intreaba vreun alt profesor de romana pentru mai multe detalii ca nu are rost daca aia te pune pe drum degeaba si mai ales in ziua respectiva
eu cred ca e nebuna, serios
cred ca are concursuri in capul ei