| 12345Anonim a întrebat:

Cand este etapa judeteana a olimpiadei de romana din 25.01. 2014? Cu ce alta olimpiada se suprapune si de la ce punctaj te califici?

2 răspunsuri:
| marius577 a răspuns:

Pe 22 februarie.
Se suprapune cu cea de germana, rusa, si chimie.
Cred ca trebuie sa faci 80 de puncte ca sa te califici.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Faza judeţeană a Olimpiadei de limbă, comunicare şi literatură română se ţine în data de 22.02. 2014 - vezi planificarea de la linkul :
http://www.edumanager.ro/......3-2014.pdf

Trebuie să ai minim 100 puncte!

"Art. 18 Calificarea elevilor la etapele Olimpiadei este condiționată de obținerea unui punctaj minim de 100 de puncte pentru elevii de la şcoli cu predare în limba română şi de 85 de puncte pentru elevii de la şcoli cu predare în limbile minorităţilor naţionale." - SURSA = Regulamentul de la linkul :
administraresite.edu.ro/index.php?module=uploads&func=download&fileId=18558

Toate cele bune.