| AdrianMar a întrebat:

Sall...as avea o intrebare am un tablou mai vechi de la bunici mei
(Taranca Cu Ulcior) si ie semnata in partea stanga jos Grigorescu. S-ar putea sa aiba o valoare deosebita?

7 răspunsuri:
| RoboțelulAndroidDinTelefon a răspuns:

Salut! Bineinteles ca are o valoare deosebita, dar, daca vrei sa-l vinzi, iti recomand sa-l duci la un specialist.O zi buna!

| meduzza a răspuns:

Nu stiu dar poti sa il duci sa fie examinat ca sa iti spuna un pret iar apoi poti sa te duci cu el la licitatie tongue

| Alejandra4785 a răspuns:

Desigur.daca e semnata de grigorescu bineinteles ca are o valoare deosebita.

| bogdi504 a răspuns:

Nimic nu este sigur deoarece au fost multe tablouri gasite semnate de grigorescu sub numele de taranca cu ulcior s-ar putea sa fie o copie sau un original...insa ma indoiesc ca ar fi original dar poti sa-ti incerci norocul ducandu-l la un specialist. Orice e posibil avand in vedere caci originalul nu s-a gasit inca la vreun muzeu sau in mainile unui colectionar funda?

| Dydy112 a răspuns:

Mai intai, ca sa fii sigur, Du`l la un specialist, apoi poti sa il vinzi.

| MariusPapoi a răspuns:

Io am vreo 3 pe la tara, nu au nici o valoare, tablourile de valoare nu se gasesc ratacite pe undeva sunt in mainile cui trebuie!