| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Aici este o poezie simplă scrisă de mine. Ar putea cineva să își spună părerea sinceră referitoare la aceasta? Poate ați putea da unele sfaturi de exemplu. Mulțumesc anticipat!

Așteptând moartea

Pe jos, nenumărate picături de sânge...
Foame nu-i, nici frică, nici durere,
Disperarea a trecut în timp,
Un Prometeu mâncat încet de ciori pe câmp.

În depărtare, doar Eurynomos se mai vede
Adânc, în cerul plin de stele însângerate,
Ce-mi luminează calea spre apusul mult dorit,
Și aștept, aștept la infinit...

Răspuns Câştigător
| adryang78 a răspuns:

Este interesantă. Talent ai, se vede, trebuie să mai lucrezi un pic la formă (rima, ritmul...). Dar probabil ești abia la început, ai timp să cizelezi.
Mult succes!

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Macabra poezie... brrrrr

| Violleta2022 a răspuns:

Esti cumva in depresie, sau ai probleme psihice serioase?
Oamenii cu adevarat nefericiti si cu probleme psihice severe se gandesc frecvent la moarte, de aici si compunerea acestei poezii macabre, care te ingrozeste...
Ai cumva nevoie de ajutor?

| vstan02 a răspuns (pentru Violleta2022):

Salut! Mulțumesc pentru răspuns!
Nu, nu sunt in depresie laughing
Această poezie se referă mai degrabă la rolul poetului in societate și la viața pe care este condamnat să o trăiască. Acesta este comparat cu Prometeu ce le-a dat oamenilor focul.
Presupun că nu m-am exprimat destul de clar în poezie.

| gabicoo a răspuns:

Ia niște Ecstasy. Vei vedea totul în roz.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut, poezia este ok. Mie îmi place mult. Dacă ție îți place, este frumoasă și poți continua să scrii. Important este să nu te descurajezi dacă unele comentarii nu vor fi pe placul tău. Mult spor!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E pe gustul meu. Ador poeziile sumbre, in stil bacovian. ❤️

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti talentat(ă), versurile curg... Foarte frumos, nu este chiar stilul meu, dar recunosc ca este foarte interesanta. Eu nu as fi putut sa o fac. Bravo!

| Miruna333 a răspuns:

Suna foarte bine, astept continuarea

| Voinescu_Catalin_ a răspuns:

Vai de mine. Eu zic ca mai bine sa citesti poeziile altora, decat sa le scrii chiar tu. Nu ma pricep la acest domeniu, dar eu prefer sa citesc uneori si poezii, care au ceva rima si nu sunt depresive.

| afurisitul a răspuns:

PROASTA!
Schimba tema. Iesi afara. Natura e frumoasa.