| GhostSimple a întrebat:

Am nevoie de o cumpunere despre viitorul meu. Eu nu am deloc inspiratie, puteti sa ma ajutati cu o compunere?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce zice LaYer e adevarat, dar uneori toti avem nevoie de putin ajutor, deci: Viitorul, cand ne gandim la el il vedem atat de indepartat si totusi parca nu mai avem timp de prezent. Viitorul meu e practic orice zi de maine, cu fiecare zi ma indrept cu pasi tot mai repezi spre viitor. Ca sa fiu sincer, ma sperie putin viitorul inca nu sunt decis de ce voi cand voi fi mare, cum obisnuiam sa fim intrebati de mici. Pe atunci visam a fi doctori, astronauti, magicieni si visele noastre pareau realizabile, dar pe masura ce cresteam irealizabilul le cuprindea tot mai mult. Viitorul e un fel de necunoscut, poti sa-l planuiesti, sa ai asteptari dar niciodata nu ai sa stii cum va fi. Poate voi studia in viitorul apropiat, poate voi lasa scoala in urma, poate ma voi decide asupra unei cariere si voi excela sau poate voi fi indecis mereu si voi alege mai multe cariere fara a excela in vre-una. De un lucru sunt sigur, indiferent de ce-mi rezerva viitorul el va depinde intotdeauna de prezent. Daca cineva m-ar intreba unde ma vad peste cinci ani, i-as raspunde peste cinci ani ma voi vedea cinci ani de acum, e bine sa ai vise si ambitii, dar mereu trebuie sa fim realisti.
Sper ca te-am ajutat, macar ca idee.

| Mandrutiu_Catalin_1982 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersii de abia am gasit o compunere buna
\

| Grama_Ovi_2000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sincer,tu meriti funda dar acum si AdNSimplu s-a scos ca nu ii mai terebuie ca si-a facut singur tema, chiar daca nu ti-a dat funda macar trebuie sa iti multumeasca ca te-ai straduit, si apropo a iesit foarte bine compunerea, bravohappy

| DixxieMdl a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci esti fff talentat.

| LaYeR a răspuns:

Tu incerci sa ne faci sa iti rezolvam temele...BAD, stiu ca e greu dar tu singur trebuie sa te gandesti la ce o sa faci in viitor

| GhostSimple explică (pentru LaYeR):

Paiii...da laughing pana la urma mi-am facut tema singur pana ati raspuns voi big grin