| SabinaN a întrebat:

Am o intrebare: cu ce poate fi inlocuita terebentina folosita in pictura in ulei? Am facut pictura mai multi ani dar intotdeauna am folosit terebentina si acum nu mai am la indemana.

Răspuns Câştigător
| ButterflyWings a răspuns:

Mai poti folosi ulei de in, esenta de petrol, white spirit sau alti solventi...O lista cu produse gasesti si aici
http://www.lucas-impex.ro/m.aspx?id=473&it=4

1 răspuns:
| zdrangoi a răspuns:

Poti folosi alt diluant al vopselelor, respectiv tiner, acetona.
s-ar putea sa mearga si cu diluant de la orice raion de vopseluri.