| FaneFane6564 a întrebat:

Salut, as vrea sa imi fac un HOME STUDIO MUSIC, dar nu prea stiu ce imi trebuie. Tot, cu programe de inregistrat cu editare audio tot, si ce mai trebuie cu numele complet al microfonului, mixer si ce mai trebuie.

2 răspunsuri:
| Victor_Cristea_1998 a răspuns:

Salut! In primul rand iti trebuie o camera de cel putin 2x2 metri antifonata unde ai doar microfonul si stativul (asta te duce cel putin 2000 de lei)
In caz ca nu vrei camera antifonata ai nevoie de un Microfon( audio technica at-2020), Stativ, Pop Filter, interfata audio externa, Si un burete pentru microfon.
Ce gen de muzica vrei sa canti?