| Doreata_Andrei_1998 a întrebat:

Salut, as vrea sa vopsesc un steag de fluturat, dar nu prea stiu ce pasi trebuie urmati, heelp, un link orice.

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cea mai simpla metoda prin care i-ti poti face/confectiona un steag este prin cusut cu masina (sau manual). Iti confectionezi/debitezi 3 benzi (identice ca dimensiune) de materiale colorate in culorile steagului national, cu dimensiunea de L = 2 l (L este lungimea benzii iar l este latimea benzii) pe care le cosi intre ele in ordinea albastru-galben-rosu. In final drapelul va avea proportia de 3/2 intre lungime si latime.Partea de culoare albastra se va prinde/atasa de bat/lance. Spor la munca.