| anonim_4396 a întrebat:

Caut un tablou pe care nu l-as recunosate decat daca l-as vedea... Imi puteti da cat mai multe poze ale unor tablouri ce reprezinta un vas pe o mare involburata ( cred ca era furtuna, parca erau si niste stanci) pictorul cred ca este roman iar tabloul este mare de vreo 3 m?

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://bit.ly/1rNkWIQ

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mersi... dar eu imi amintesc ca autorul e roman.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dintre picturile romanesti as vrea

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Habar n-am. M-am gandit ca poate pictura cautata de tine se afla printre primele rezultate la google image. Incearca alt keyword gen 'picturi vapoare' sau ceve de genul.

| DimLight a răspuns:

Slabe sanse sa il gasesti pe net daca pictorul e roman si nu e prea cunoscut, in plus ar trebui sa dai detalii despre compozitie, ce culoare/culori predomina unde e asezat subiectul principal. era un site care cauta dupa culori nu mai stiu exact dar e posibil sa il gasesti in felul asta daca ai rabdare si daca chiar exista pus pe internet poza dupa tablou altfel cauti acul in crul cu fan

| anonim_4396 explică (pentru DimLight):

Culorile: albastru si gri, vasul era pozitionat mai in centru dar nu prea indepartat, iar in partea stanga cred ca se vedeau niste stanci, dar nu sunt foarte sigura. atat, se mai vedea cerul si apa.astea sunt toate elementele tabloului. mai multe nu stiu sa spun ca nu sunt fan arta, intamplator l-am vazut, si s-a intamplat sa-mi taie rasuflarea. m-a impresionat! rar se intampla asa ceva...

| anonim_4396 explică (pentru DimLight):

Care ziceai ca este site-ul ala? nu-ti mai amintesti?

| DimLight a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde unde l-ai vazut, la un vernisaj in orasul tau? ai putea lua legatura cu galeria respectiva. altel ti-am spus sanse mici sa il gasesti

| anonim_4396 explică (pentru DimLight):

Da, sunt constienta ca sunt slabe sanse... uite aici toate detaliile:
http://www.tpu.ro/......i-mare-de/

| anonim_4396 explică (pentru DianaDobritoiu):

Mersi. din pacate nu este. culorile predominate sunt albastru si gri.