| Ancutss30 a întrebat:

Imi puteti da, va rog, un link cu un comentariu la un tablou de primavara? Nu conteaza pictorul, doar comentariul. Fundahappy

3 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Daca chiar ai nevoie de asa ceva, iti pot face eu un comentariuwinking

| Vichtory a răspuns:

Este din nou primavara. Aceasta a venit si pe meleagurile noastre, dar nu cu mana goala, ci cu multa dorinta de viata si putere in toata natura. Petele de zapada au fost sterse de pe fata Pamantului, ramanand in urma lor miros de pamant proaspat si umed.Dealurile au fost acoperite cu un voal de matase verde, in timp ce razele de soare danseaza in poienile inmiresmate. Fluturii si-au zugravit unii altora aripile in culori vii, iar trandafirii asemenea unor torte aprinse impodobesc gradina cu parfumuri dulci si delicate. Deodata un firicel din iarba a soptit ceva. Campia intreaga a inceput sa cante. Vantul a scos norii din inima sa si i-a alungat cu o forta noua, facand cerul mai senin. Oglinda talentului pasarilor era concertul pe care tocmai il dadeau in mijlocul livezii vesele.Soarele nu ignora nici cel mai mic mugure din armata de copaci, incercand sa il trezeasca la un nou inceput. Toate elementele descrise se aflau intr-o conexiune si armonie perfecta asemenea unor reguli luate din tipare.

| Ancutss30 explică (pentru Vichtory):

Eu am nevoie de comentariu la un tablou care infatiseaza primavara. Tablou=pictura=desen. E greu de inteles?