| anonim_4396 a întrebat:

Ce carti cu vampiri/vrajitoare recomandati unei fete de 13 ani? big grin
Multumesc, un weekend placut tuturor! ^^

24 răspunsuri:
| Elenaaa23 a răspuns:

Ai putea citi seria "fortele raului absolut"de Kelley Armstrong(Invocarea,Revelatia,Rafuiala)

"Academia vampirilor" de Richelle Mead (Initierea, Atingerea umbrei,Juramant de sange, Limitele spiritului, Sacrificiul final)

"Cercul secret" de L.J Smith(Ritualul, Captiva)

Seria "Hush Hush"(ingerul noptii)de Becca Fitzpatrick care cuprinde #1Ingerul noptii; #2 Crescendo; #3 Silence

"Mai las-o moale cu fantomele" de Megan Crewe (contine o singura carte din pacate)

"Sange albastru" si "Bal mascat" de Melissa de la Cruz

Sunt mai multe carti si daca vrei poti sa intri pe blogul acesta despre carti: Sabinna's angel for a story. E bun blogul!

| NarcyNarcisa a răspuns:

Twilight si Harry Potter

| cristinna23 a răspuns:

Twilight,jurnalele vampirilor,seria vampirii sudului,Cronicile Vampirilor,interviu cu un vampir,academia vampirilor, Noua si scurta viata a lui Bree Tanner, Vampirii din Morganville, Sange Albastru.

| MâţulMov a răspuns:

O sa-ti spun direct titlul cartii ca dupa aia daca iti spun ca mie imi place sau ca e interesanta cred ca o sati pierzi interesul:Alchimistul-Secretul vietii vesnice.
Si cu vampiri avem Saga a lui Darren Shan

| Sandy_9055 a răspuns:

Vampiri -serile: "Forţele raului absolut"
"Jurnalele vampirilor" love struck e foarte interesanta, primele 4 cărti le-am citit intr-o saptamană
"Academia vampirilor"

Vrajitoare: "Ordinul secret al fetelor de pe strada Caramel"

| raluka186 a răspuns:

Daca vrei cu vampiri si vrajitoare poti citi jurnalele vampirilor care le are pe ambelehappy

| ZapaciLaa a răspuns:

Twilight :X

| AnnePlatt a răspuns:

Seria Amurg, Jurnalele Vampirilor

| Roxana6277 a răspuns:

Cele mai bune carti cu vampiri sunt cartile din seria Amurg de Stephenie Meyer.Sunt superbe daca iti plac si cartile romantice. Cu vrajitoare am inceput sa citesc 'A 16-cea luna'de Margaret Stohl. Este primul volum din seria Cronicile Casterilor, celelalte carti nefiind aparute in romana.Cred ca o sa-ti placa si colectia Vampirii din Morganville de Rachel Caine.Mai sunt si alte carti cu vampiri pe care nu le-am citit dar am auzit ca sunt bune: ''Nu plange sub clar de luna'' de Heather Davis, Sange albastru si Bal mascat de Melissa de la Cruz. Multi prieteni de-ai mei le-au citit si au fost foarte incantati de ele.

| Roxana6277 a răspuns:

1. Cu vampiri
- seria Amurg (cu cartile Amurg, Luna noua, Eclipsa, Zori de zi) de Stephenie Meyer. Sunt foarte bune cartile, mai ales daca iti plac cartile misterioase si romantice.
- Noua si scurta viata a lui Bree Tanner (e o poveste a unui vampir din cartea de mai sus, Eclipsa) de Stephenie Meyer
-Seria Vampirii din Morganville (carti: Casa de sticla, balul fetelor moarte, aleea intunericului, banchetul nebunilor, domnia haosului, mai sunt cateva inca netraduse) de Rachel Caine
-Sabia Magica de Marcus Sdgwick
-seria Jurnalele vampirilor de L.J.Smith
- seria Instrumente Mortale de Cassandra Clare
-seria Academia Vampirilor de Rachelle Mead
-seria Casa Noptii de P.C.Cast si Kristin Cast
-Colectionarul de istorie de Elizabeth Costova
- Sange Albastru, Bal mascat de Melissa de la Cruz

2. Carti cu vrajitoare:

- A 16-cea luna de Margaret Stohl si Kami Garcia
- Scoala de vrajitorie de Rose Sabin
- seria Cronicile Vrajitoarelor de Anne Rice
- seria Cercul Secret de L.J.Smith
- seria Fortele raului absolut de Kelley Amstrong
- seria Tara Duncan mica vrajitoare de Sophie Audouin

Sper sa-ti placa!

| LoveBellaLoveEdward a răspuns:

Eu ti-as recomanda :
1.Twilight ( amurg) [toate cel 4 volume]
2.A 16a luna
3.A 17a luna
4.Academia vampirilor
5.Interviu cu un vampir
6.Anotimpul vrajitoarelor
daca vrei mai mult poti sami lasi idul tau si iti voi da cat mai mult sugestii. BAfta!

| HubbaBubbaGirl a răspuns:

Iti recomand seria Amurg [ care e una excelenta - vol 1-4 ], Academia vampirilor, Jurnalele vampirilor. Din pacate nu citesc carti cu vrajitoare sad.

| Kitty3D a răspuns:

Pai eu cand avem 13 ani imi placea sa citesc foarte mult revista
W.I.T.C.H. Banuiesc ca sti desenul cu cele 5 fete... will,irma, taranee, cornelia si hay lin big grin. Sunt foarte tari. big grin. xoxo. Funda? :* puppy dog eyes

| Kitty3D a răspuns:

Weekend placut si tie. :*

| 17RauL17 a răspuns:

Breaking dawn, new moon. din amurg saga.

| LalaMarye a răspuns:

Cu siguranta twilight

| AdiBSN a răspuns:

Twilight, Anotimpul vrajitoarei, Interviu cu un vampir.

| SteFaNia_1520 a răspuns:

Twilight,New Moon, Eclipse, Breaking Dawn. Sper sa-ti placa!^~^

| tomitzaa a răspuns:

Harry potter

| Terry87 a răspuns:

Buna! Ti'as recomanda cu placere Twilight Series si The Vampire Diaries. Sunt sublime ambele serii. Sper sa-ti placa happy Bafta!

| wolf2_5938 a răspuns:

Cronicile Wardstone! Sper ca te-am ajutat

| cristy_8962 a răspuns:

Pai o carte care mi-a placut mie mult e jurnalele vampirilor
caut-o e super

| Dinamovistu2011 a răspuns:

Vampire academy este foarte frumos cautale pe toate

| bobyk a răspuns:

(Morti pina la apus)
morti pina la apus este prima carte din seria VAMPIRII SUDULUI
dupa parerea mea este o carte foarte interesanta si cred ca ar fi ok daca ai citio si ce daca ai 13 ani.