| Ciocan_Valentin_1992 a întrebat:

Salut,ce credeti,ar trebui sa mergin Italia sa fac scoala,mi-as dori deoarece este mai super, dar limba italiana ma dezgusta.

Răspuns Câştigător
| Aliceee98 a răspuns:

Tu decizi asta, daca tu iti doresti foarte mult si crezi ca te poti acomoda, poti sa faci scoala acolo.Te anunt ca limba italiana este foarte usoara! Seamana mult cu romana.Succes!

5 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Eu as merge fara doar si poate...Am stat 2 luni acolo (in vacanta) si m-am indragostit de Italia ca tara, ca obiceiuri, ca oameni love struck
Iar limba e superba happy

| Zuzazozo a răspuns:

Tu trebuie sa decizi fa in asa fel in cat sa-ti fie tie mai bine si sa-ti faca placere sa faci sc acolo.

| availablehandyman a răspuns:

Limba italiana o inveti repede daca te intereseaza

Răspuns utilizator avertizat
| Aliceee98 a răspuns:

Liba italiana este foarte usoara, o poti invata repede, seamana foarte mult cu romana, iar daca tu consideri ca o sa te poti acomoda, poti lua decizia de a te muta.
Funda?puppy dog eyes