| georgelsfatuitorul98 a întrebat:

Cu ocazia sarbatorilor de iarna, sunt curios cum se face un BUHAI.Doresc instructiuni pentru construire si folosire.Si daca se poate cateva imagini happy

Răspuns Câştigător
| paulthegame a răspuns:

Salut iti eu cum se face e chiar simplu :cauti o galeata ii faci o gaura in fund in mijloc cu un cui incalzit apoi ii pui par de cal daca ai sau daca nu ai merge si ata de balot ii faci un nod la capat si o bagi prin gaura de la caldare apoi iiti uzi mana si tragi

| georgelsfatuitorul98 explică (pentru paulthegame):

Si ce fac cu parul de cal? Ii fac nod sa fie lung? Si o imagine te rog...ca iti dau funda

5 răspunsuri:
| paulthegame a răspuns:

Ma daca nai par de cal folosesti ata de balot are acelasi rol ca si ata ii faci nod la capat o bagi prin gaura si ii gata

| cip997 a răspuns:

Poti sa faci cu un balon umflat.Il freci cu degetu umed si face precum buhaiu'

| georgelsfatuitorul98 explică (pentru cip997):

Nu...doresc ceva unic.Ca la tara