| Pickups a întrebat:

Salut,
imi puteti spune care sunt romanele interbelice si romanele psihologice?
Mentionez ca sunt la profil tehnic.
Si inca ceva e posibil ca la bacalaureat sa cada exact ce s-a dat anul trecut la subiectul III? Ce credeti ca o sa cada in acest an?
Multumesc!

2 răspunsuri:
| Mihaelablabla a răspuns:

Roman psihologic este doar „Ultima noapte..." de C.P.
Eu cred că este posibil să dea orice, chiar și subiectul de anul trecut deoarece se trage totul la sorți. Poate avem surpriză și pică Iona laughing)

| GabrieL98KiDD a răspuns:

1.Romane interbelice:
a)Roman traditional-Mara, de Ioan Slavici
b)Roman de tip obiectiv-Ion, de Liviu Rebreanu
c)Roman modern de tip subiectiv-Ultima noapte de dragoste intai noapte de razboi, de Camil Petrescu
d)Roman realist-Enigma Otiliei de George Calinescu
2.Roman postbelic
Morometii.
Nu cred ca se mai da din aceeasi chestie ca anul trecut dar daca tot inveti 20 de opere cred ca mai poti invata inca una happy
Spor la invatat!
Sper ca te-am ajutat!