| rateu a întrebat:

Sunt clasa a 8-a si am vazut intr-un liceu un profil tehnic numit tehnica si automatizari.Imi puteti spune si mie cum e la acel profil? Ce materii sunt? Daca termin liceul pe acest profil dupa la facultate unde ma duc? FUNDA.Mentionez ca anul trecut s-a intrat pe acest profil cu media 4.78.

2 răspunsuri:
| William a răspuns:

Sigur nu ii zicea electronica si automatizari? La liceul meu asa se numeste profilul asta. Nu te invata mare lucru, este totusi un liceu tehnic asa ca orele sunt foarte lejere. Daca s-ar face treaba ai invata despre rezistori, condensatoare, tranzistori si altele. Nu iti face griji sunt sigur ca ai face fata. Daca termini aici poti merge la facultatea de electronica si telecomunicatii. Daca esti bun, iti poti gasi un loc de munca bine platit (peste hotare desigur).

| rateu explică:

Mentionez ca anul trecut s-a intrat cu media 4.78.