| larikis a întrebat:

Salut la toti dupa TPU?

asa vrea sa devin pictorita inca de cand aveam 8 9 ani imi doresc asta in fine, am facut niste desene cu pixu si mi-au esit foarte bine adica exprimau foarte multe cum ar fi viata de zi cu zi rozboi sabi cutite foamete seceta binele si rau si de cate ori dau sa le arat la familia mea aceste desene si la lume la fel ma face o fata ciudata ca la varsta mea desenez nu, mai lucruri ciudate dar mie daca asta imi vine in cap sa desenez asta fac mie nu imi vine in cap sa desenez lucruri fericite precum case flori si etc imi vine nu mai lucruri cu fel si fel de lucruri ciudate si nu le pot da culori deschise daca dau culori deschise imi stric tot desenu insa eu desenez cu culori aprinse si inchise la culoare si cele mai multe desene ale mele sunt facute cu rosu si negru astea sunt culorile cele mai mult care imi place sa le adaug in orce desen pe care al fac!
sau de cate ori stau pe pat si vad ca ma plictisesc nu stiu cum fac ca in 2 secunde sunt cu caietul si pixu in mana si desenez tot ce imi vine la mana
stiu ca si desenele astea fac parte si din ce am trait in trecut poate si de asta desenez asa voi ce credeti e normal si am calitati de pictorita sau trebui sa ma duc la un pisiolog!

funda la cel mai bun raspuns?

Răspuns Câştigător
| Ramonaaaa a răspuns:

Buna!
Iti atrag atentia, fara rautate, ca ar trebui sa mai lucrezi un pic la gramatica si sa mai pui mana pe o carte.Ai grija la semnele de punctuatie!
Cat despre intrebarea ta,este ok sa desenezi oameni in razboi, sabii, cutite.Majoritatea copiilor deseneaza floricele,case,copii, etc dar asta nu este neaparat o regula. Ceea ce desenezi tu este original, ba chiar o idee buna si nu ai nevoie de niciun psiholog.

7 răspunsuri:
| CristiPavel a răspuns:

E normal si ai talent de pictor. Nu sta pe ganduri, valorifica-l.

Daca faci ce-ti place, faci mult. Daca faci mult, faci bine. Daca faci bine creezi valoare pentru cei din jur si astfel aduci valoare si in viata ta.

Poate esti urmatoarea mare "pictorita" a Romaniei.

Bucura-te ca ai acest talent si valorifica-l.

Ce sa faci ca sa-l valorifici, am scris cateva idei aici: http://castigatimp.com/......rsonala-i/

Daca te deranjeaza ce spun oamenii, ca sa treci peste acea problema am scris aici: http://castigatimp.com/oare-ce-va-zice-lumea/

Dezvolta acest talent in abilitati cu care sa faci lumea din jur mai frumoasa si cu ajutorul carora sa aduci si bani in viata ta :D

Pentru a te sustine in evolutie, sa nu te lovesti de bariere sunt niste idei aici: http://castigatimp.com/cele-4-bariere-ale-evolutiei/

| Dina a răspuns:

Salut.Probabil esti nascuta in luna octombrie sau noiembrie...
Nu ai nevoie de un psiholog,ce iti va face? ce va face sa desenezi alt ceva,cu alte culori? nu cred. Faptul ca desenezi cu negru si rosu reprezinta o parte din viata ta,acesytea sunt culorile tale preferate,asa te vezi tu,asa te vad oamenii,asa e caracterul tau,calitatile,viata etc.
Si faptul ca desenezi diferite sabii,razboi tot te reprezinta pe tine,reprezinta ceea ce simti tu,ceeea ce vrei, ceea ce vezi si la fel iti caracterizeaza mult calitatile, caracterul etc.Toate aceste sentimente ai ales sa le exprimi prin desen, asta este...de ce sa te temi de ceea ce simti? Chiar daca esti fata...nu e nimic ciudat.

| AnyAnA99 a răspuns:

Eu zic ca tu chiar ai talent, adica e important ca desenele tele exprima ceva, transmit un mesaj. Poate asa esti tu, si prin desen exprimi cea ce simti!big grin Este extrem de importAnt sa fi originala.

| AnyAnA99 a răspuns (pentru AnyAnA99):

Scuzati-ma, vroiam sa spun " desenele tale " happy

| NirvanaE a răspuns:

Hey! eu zic ca esti foarte talentata.nu ai de ce sa te crezi o ciudata. nu ii baga pe ceilalti in seama.fa ceea ce vrei tu sa faci! ceilalti sunt invidiosi pe talentul tau.ai sanse mari sa devii o adevarata artista.
si mie imi place sa desenez si sa pictez. la inceput multa lume ma criticat, dar acum eu nu ii mai bag in seama pe cei care spun ca imi irosesc talentul si le multumesc celora caror le plac desenele mele.
revenind la tine,daca iti place tie ce faci, fa in continuare. te sfatuiesc sa mai adaugi cateva culori mai deschise, si sa incerci lucruri noi. de ex: fa un portret, un autoportret, sau nu stiu, ce iti mai trece tie prin cap.
bravo ca ai talent!

| Byencutzafrumoasa04 a răspuns:

Desenul trebuie sa fie cu multa fericire.eu asa cred...totusii ar trebui sa faci chiar opusul akelor lucruri...nu stiu.no mi se pare o idee f buna sa faci totu inchis, incearca sa le faci cu mai multa veseliewinking

| larikis explică:

Multumesc pentru atentie dar stiu ca nu respect cuvintele cu punct si virgulita rolling on the floor) asa sunt eu chiar daca sunt la scoala ba chiar si doamna se ia de mine ca nu respect semnele dar nu stiu ce am facut de m-am obisnuit cu acest fel de scris adica nu vad numik diferit in semne si normal stiu ca asta te face sa fi un copil analfabet dar m-am obisnuit sa nu respect semnele de punct si virg chiar daca as vrea sa scriu cum ai spus tu cu semne va trebui sa stau sa am grija la orce cuvant pe care il scriu sper ca intelegi :*:*