| brigitta_8320 a întrebat:

Nu mai stiu ce sa citesc!laughing Ajutati-ma sa-mi caut cateva volume interesante din literatura universala. Volume mai noi, dar nu "New Moon" sau de acest gen. happy Poate fi chiar o poveste banala a unei fete sau al unui baiat, nu conteaza. Ceva tineresc sau mai patrunzator, ceva trist sau comedie. oricehappy. Va astept cu drag toate propunerilehappy. Multumeschappy

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Vezi cateva titluri din colectia polirom, aparute anul acesta
http://bibliophil.bibliotecamm.ro/? ca[c1]=17&ca[c1t]=3&ca[c1v]=Colectia+Biblioteca+Polirom.+Proza+XXI&ca[c2]=4&ca[c2t]=1&ca[c2v]=&ca[c3]=3&ca[c3t]=1&ca[c3v]=2010&ca[o]=1&ca[oc]=0&cauta=Cauta&s=catalog&f=3
Colectia Raftul Denisei are niste carti bune, in general
http://bibliophil.bibliotecamm.ro/? ca[c1]=17&ca[c1t]=1&ca[c1v]=raftul+denisei&ca[c2]=4&ca[c2t]=1&ca[c2v]=&ca[c3]=3&ca[c3t]=1&ca[c3v]=2010&ca[o]=1&ca[oc]=0&cauta=Cauta&s=catalog&f=3
Daca vrei ceva amuzant poti oricand sa iei una din cartile Colectiei Chic
http://bibliophil.bibliotecamm.ro/? ca[c1]=17&ca[c1t]=1&ca[c1v]=chic&ca[c2]=4&ca[c2t]=1&ca[c2v]=&ca[c3]=3&ca[c3t]=1&ca[c3v]=2010&ca[o]=1&ca[oc]=0&cauta=Cauta&s=catalog&f=3
http://bibliophil.bibliotecamm.ro/? ca[c1]=17&ca[c1t]=1&ca[c1v]=chic&ca[c2]=4&ca[c2t]=1&ca[c2v]=&ca[c3]=3&ca[c3t]=1&ca[c3v]=2009&ca[o]=1&ca[oc]=0&cauta=Cauta&s=catalog&f=3
Daca vrei ceva romantic, dar si dramatic / au aparut cartile lui Nicholas Sparks / Ultimul cantec, O plimbare de neuitat, s. a. m. d
http://bibliophil.bibliotecamm.ro/? ca[c1]=17&ca[c1t]=1&ca[c1v]=&ca[c2]=4&ca[c2t]=2&ca[c2v]=Sparks%2C+nicholas&ca[c3]=3&ca[c3t]=1&ca[c3v]=&ca[o]=1&ca[oc]=0&cauta=Cauta&s=catalog&f=3
Catherine Cookson - are de toate - aventura, dragoste, actiune
http://bibliophil.bibliotecamm.ro/? ca[c1]=17&ca[c1t]=1&ca[c1v]=&ca[c2]=4&ca[c2t]=2&ca[c2v]=cookson%2C+catherine&ca[c3]=3&ca[c3t]=1&ca[c3v]=&ca[o]=1&ca[oc]=0&cauta=Cauta&s=catalog&f=3
Iar Madeleine Brent este una din autoarele mele preferate - personajele sunt antrenate in cautari de comori, dragoste, fuga din fata pericolelor. Prezinta locuri misterioase, personaje malefice. Este o autoare care te prinde
http://bibliophil.bibliotecamm.ro/? ca[c1]=4&ca[c1t]=2&ca[c1v]=Brent%2C+madeleine&ca[c2]=4&ca[c2t]=2&ca[c2v]=&ca[c3]=3&ca[c3t]=1&ca[c3v]=&ca[o]=1&ca[oc]=0&cauta=Cauta&s=catalog&f=3

10 răspunsuri:
| Șosețică a răspuns:

Narnia.

| Shery a răspuns:

"Poti sa tii un secret?" e din colectia cocktail sau chic, nu mai stiu sigur.

| Aiicha a răspuns:

Dama cu camelii de Alexandre Dumas
Prima iubire de I. S. Turgheniev
Brida de Paulo Coelho
Fata cu cercel de perla de Tracy Cavalier
O iubire de neuitat de Shane West
winking

| problematic a răspuns:

Jules verne - doctor ox

| Mandy a răspuns:

Salut,
Intrebarea mea ar fi cati ani ai? Pentru ca pot gresi in privinta recomandarilor, daca esti la o varsta mai inaintata.
Eu am citit "Torturati-l pe artist"
Cartea asta m-a impresionat.Deci rezumatul de pe net este o prostie.Eu te sfatuiesc sa citesti cartea.Sigur ca imi vine sa scriu "e captivanta, n-ai sa o mai poti lasa din mana, interesanta" dar pe mine una nu ma impresioneaza astfel de texte.Este un scriitor contemporan, care pur si simplu e usor de inteles...
Ce pot sa iti doresc?batting eyelashes
Spor la citit daca te hotarasti sa citesti aceasta carte!

| Rose9 a răspuns:

Deodata Shakespeare - David Safier

| NoShit a răspuns:

Am citit recent si mi-au placut:
"O plimbare de neuitat" de Nicholas Sparks
"Si dupa..." de Guillaume Musso

| Koody5 a răspuns:

Pai...eu acum citesc "Sub Clar De Luna". e superba, si da... e cu varcolacilaughing. adica nu e chiar asa. e numai buna sa o citesti cand te plictisesti. te captiveazalaughing. spor la cititwinking! pa-pa!

| diana_7613 a răspuns:

Pai incearca romanul Emily the strange zile pierdute
Autor : Jessica Gruner
pot sa iti mai spun ca eu am dat pe ea vreo 50 ron
dar e foarte interesanta

| brigitta_8320 explică:

As dori sa precizati si autorul happy.