| anonim_4396 a întrebat:

Stiti sa combinati culori de acorele sa va iasa alta culoare de exemplu negru cu alb: gri - alb cu rosu: roz, spuneti-mi si mie daca stiti despre incrutisarea culorilor si rezultatul culori finite multumesc de comentari!

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

În acuarelă se lucrează pe foi de culoare deschisă și în general sunt foi albe. Puține culori de acuarelă au culoarea alb fiind vorba de alb de titan sau de alb de zinc. Oxid alb de titan sau oxid alb de zinc.
Nu există roz. Nuanța roz se obține din roșu îi albul hârtiei. Gruiurile se obțin din culoare negru și albul hârtiei, și o culoare anume.
Dacă cutia de culori nu are negru poți folosii tuș negru cu
apă. Prin amestecul de verde cu apă se obține vernil.
Prin amestecul albastru cu galben se obține o nuanță de verde.
Prin amestecul galben cu roșu se obține un Orange.
Prin amestecul roșu albastru un indigo sau un violet.
Etc.

2 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Răspuns pentru @ boogie_6008 :
Dacă nu te astâmperi cu postări idioate, te spun celor care se ocupă de site, să îți anuleze contul, pentru că îți bați joc de oameni .
Ai postat prostiuța asta, de prea multe ori îți cam ajunge.
Și trebuia să ai minte și să te gândești, ( dacă ești capabil să gândești cu capul tău , și nu ești un nebun, care nu știe ce face,), că răspunsurile trebuie, să aibă legătură cu întrebările puse , și nu să te ții tu, de glume proaste .

Ce faci tu, este treabă de copil de 3-4 ani, că la o asemenea vârstă mai fac și de astea , dar tu ești mai mare și ar trebui să știi, că nu este bine, ce faci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti bati joc de mine esti prost tu nu eu!