| ManoliuIustin a întrebat:

Salut,sunt elev clasa a 12 a si vreau la facultatea de arte, doar de vreun an jumate am inceput serios sa lucrez(desenam si inainte dar doar de placere), incep in curand meditatiile la desen, intrebarea mea e daca am timp oare cu desenu meu(care e asa si asa)sa fiu capabil sa mi sporesc calitatile de artist intr-un an ca sa iau admiterea

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Stai linistit, din punctul meu de vedere un an e suficient.Telul tau e sa intri la facultate, nu sa desenezi de parca termini facultatea.Din moment ce vei incepe si meditatiile, eu te asigur ca ai sanse sigure sa intri daca iti formezi o rutina si muncesti constant, astfel incat sa ai o tehnica decenta pentru admitere.

Succes!