| anonim_4396 a întrebat:

am 16 ani si sunt din Constanta, sper ca am nimerit bine aici aceasta categorie de a va spune urmatoarea nelamurire pe care o am:
Am fost acum 3 zile sa ma inscriu la " Scoala Populara de Arte " din Constanta la " Canto muzica usoara " si fac pe saptamana in total 2 cursuri odata teorie muzicala si odata practica cu profesorul de canto. Dupa ce am aflat numarul de telefon al profesorului de canto de la secretariat urmand sa i-au legatura cu acesta pentru a stabili cu el cand sa fac cursurile cu acesta mi-a spus ca trebuie sa ma testeze pentru a vedea daca pleaca la drum cu mine sau nu, sa vada daca am voce sau nu sa nu ma chinui degeaba.Am dat testul cu acesta, m-a pus sa ii cant 2 piese dupa care m-a testat la pian sa vada daca am ureche muzicala daca vocea mea este pe aceeasi unda cu sunetul emis de nota respectiva de la pian.Am fost foarte incantat de raspunsul acestuia spunandu-mi ca " am de la Dumnezeu, ca am voce si ca trebuie sa i-au cursuri cu acesta ".Dar acum nu stiu daca m-a mintit sau nu, dar nu cred ca ar avea de ce sa ma minta deoarece este salariat si nu umbla cu ochii dupa bani...Pot spune ca si mie imi place cum cant dar trebuie sa muncesc, dar cateodata cand cant sunt zile in care nu imi ies bine piesele pe care le cant, iar in alte zile imi ies si nu pot intelege de ce. Sper ca ma puteti ajuta cu niste sfaturi as fi recunoscator, multumesc!

3 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Eu zic sa te bagi. Si eu am fost la mine in oras la Scoala Populara si am fost doar un an la canto muzica usoara iar mie mi-e se pare ca am evoluat fata de cum eram. Eu zic sa ai incredere.

| robinho17 a răspuns:

Pana la urma tu ce vrei?:S S-a iti spunem daca omul ala te-a mintit pe tine? Cum ai vrea tu sa stii daca el minte sau nu daca noi nici nu te-am auzit cum canti. straight face Sunt de parere ca tu vrei sa te lauzi un pic (parerea mea). Oricum... daca esti talentat bv tie! Ce vrei acum sa mergem la omu' ala s-a il intrebam daca ii place cum ai cantat?laughing Fara suparare dar intrebarea aceasta e cam fara senstongue

| AndyOfficial a răspuns:

Eu zic ca esti un ciutan care se baga si el in seama pe internet pe unde apuca batandu-si joc, nu am ce sa iti cer asta e... atat te duce capul atat faci