| NoKs a întrebat:

Am o moneda veche(Filip al II-lea al Macedoniei-357 i.Hr.) si as vrea sa ii aflu valoarea... am un link cu ea aici : http://www.wildwinds.com/......0807.1.jpg
E identica si acolo pe site-ul ala zice ca ar costa 200$. Dar nu prea cred. A mea este in stare perfecta nu e tocita, formele din relief sunt neatinse. Nu pot intelege de exemplu de ce o moneda din 1600-1950 are o valoare de mii de euro poate sute de mii de euro...Inteleg poate e de aur, poate e rara dar totusi, eu am o moneda de 2400 ani de argint si nu stiu cat de rara este.
Cat mai multe detalii/posibili cumparatori.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| GeorgikAida a răspuns:

Bună,am căutat diferite informații specifice întrebării tale și sunt foarte valoroase și că fac parte din Partimoniul țării noastre și că poți fi sancționat după anumite reguli iar eu îți zic să le duci primăriei sau poliției înainte să dai de necazuri! Fundiță?