| fabi123 a întrebat:

De ceva vreme (1, 2 luni) am o moneda, este vorba despre o marca nemteasca din anul 1950, imediat dupa al 2-lea razboi mondial pentru ca pe ea scrie ceva de republica Germania, si doar atunci a fost republica.Cred ca este din argint pentru ca nu e ruginita, si arata ca noua si nu se magnetizeaza.As vrea sa stiu daca chiar e din argint si daca are vreo valoare daca as vindeo?

3 răspunsuri:
| bloodandpride a răspuns:

Du-o la un evaluator, cineva care se pricepe.Cauta pe net, sigur se gaseste cineva care sa te lamureasca.

| agent001subacoperire a răspuns:

Da e posibil sa fie ceva de Patrimoniul German sau o poti vinde la un Colectionar cel mai bine Du-te cu ia la Un EVALUATOR, Si poti vedea ce Pret are Multa bafta!