| clearyoumind a întrebat:

Salut TPU,ce stiti despre monezile MURU PAJAZZO? In ce tara se utilizau,din ce an sunt,cu cat se vinde o moneda? Spuneti-mi ceva despre ele ca pe net nu am gasit nimic si alta sursa mai buna nu am! Dau funda, o zi superba!

2 răspunsuri:
| MikeWill3 a răspuns:

Salut,ai aflat ceva?

| clearyoumind explică (pentru MikeWill3):

Am aflat ceva, dar nimic clar, nu stiu anul in care au fost batute primele si ultimele monede, in ce tara au fost folosite si de ce nu apare anul si nici macar o stema pe aceste monede!